Architektura i nowoczesne budownictwo – Nowa biblioteka w Bressanone / Michel Carlana, Luca Mezzalira i Curzio Pentimalli

Dzięki uprzejmości Michela Carlany, Luca Mezzalira i Curzio Pentimalli włoscy architekci Michel Carlana, Luca Mezzalira i Curzio Pentimalli podzielili się z nami projektem nowej biblioteki w miejscowości Bressanone, położonej we włoskim regionie Trentino-Alto.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Projekt budynku użyteczności publicznej, wewnątrz tradycyjnego historycznego centrum w pobliżu kopuły katedry, wiąże się z licznymi pytaniami związanymi z ważnością tego miejsca.
Potrzeba identyfikacji biblioteki z witryną prowadzi do wewnętrznej charakterystyki samego obiektu, co przekłada się na rozwój punktualnych myśli architektonicznych dotyczących dziobów, ganek i stromych stanowisk.
Te ponownie odkryte ślady i cechy stały się pierwiastkami genezy procesu projektowania.
Koncepcja budynku inspirowana jest kształtem drzewa.
Leży on obok dwóch wcześniej istniejących budynków, a ich kontakt zamienia się w punkty chodzenia.
Mimesis kontekstu również znajduje swój charakter dzięki współczesnej reinterpretacji lokalnej techniki i materiałów.
Ostateczną cechą nowego budynku jest wynik kontrolowanego wzrostu masy, która kurczy się i deformuje w przestrzeni.
Z dala od idei biblioteki jako systemu samoreferencyjnego, adaptuje się jako wrażliwy organizm i stara się znaleźć morfologiczne i funkcjonalne rozwiązania dla tego miejsca.
Wnętrza i powierzchnie zewnętrzne wymieniają się w środowisku, w którym przestrzeń i światło odgrywają rolę lidera.
Dzięki uprzejmości Michela Carlany, Luca Mezzalira i Curzio Pentimalli Naturalne światło stanowi jeden z najważniejszych aspektów biblioteki, ponieważ ma duży wpływ na prawidłowe jej wykorzystanie i na utrzymanie materiału w środku: książek.
Światło bezpośrednie jest wielkim wrogiem dla książek, w związku z czym musi być kontrolowane w celu uniknięcia uszkodzenia papieru.
Ponieważ elewacja południowa nie ma interesującego widoku, staje się całkowicie ślepą ścianą, która nie przyjmuje wewnątrz pomieszczeń promieni słonecznych.
Ściany są również używane jako.
Ściana kurtynowa książek.
stanie się manifestem biblioteki jako pudełko wiedzy .
Dzięki uprzejmości Michela Carlany, Luca Mezzalira i Curzio Pentimalli W celu podziwiania najciekawszych elementów krajobrazu miejskiego ustawiono ogromne dzioby, aby stworzyć intymną przestrzeń.
Patrząc na szybkie mutacje i rosnące potrzeby naszego społeczeństwa, projekt starał się uczynić przestrzeń publicznego budynku coraz bardziej elastyczną i łatwą do zmiany.
Daleki od klasycznej organizacji i ekspozycji forniture, nowy budynek ma system podwójnej powłoki, która ma wszelkiego rodzaju usługi wewnątrz, czyszcząc całkowicie wewnętrzną przestrzeń od wszelkich obowiązków funkcjonalnych.
Wraz z rozwojem i zmianami w czasie, potrzeby współczesnej biblioteki znajdują wyjście z tego rozwiązania.
Dzięki uprzejmości Michela Carlany, Luca Mezzalira i Curzio Pentimalli
[hasła pokrewne: castorama farby, forum bronowice residence, żyrandole castorama ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama farby forum bronowice residence żyrandole castorama