Nowoczesna architektura : Glorieta Juan Carlos I / ESC Studio

Dzięki uprzejmości ECS Studio ESC Studio udostępniło Blogu swoją zwycięską propozycję międzynarodowego konkursu na 2009 rok na przebudowę Glorieta Juan Carlos I w Hiszpanii.
Więcej zdjęć, opis architektów i film po przerwie.
System, obecnie w fazie rozwoju, integruje obecnie ogrodzony plac z otaczającą go tkanką miejską, przywracając przestrzeń społeczności, tworząc publiczną promenadę, która przełamuje sztywność poprzedniej konfiguracji i ustanawia bezpośrednie połączenie między miastem a sercem kwadratowy, przy jednoczesnym zachowaniu całej istniejącej roślinności.
Dzięki uprzejmości ECS Studio Główne cyrkulacje są wyryte w bieżących poziomach kwadratu, ukazując dynamiczny wzór, który przebiega w przestrzeni między zaprogramowanymi wyspami aktywności, które obsługują dzieci, osoby starsze i przestrzenie użytkowe, i umożliwiając o krok mniejszy dostęp do placu od przyległe ulice.
Planowanie powierzchni kwadratu zostało wygenerowane za pomocą niestandardowego oprogramowania, które implementuje algorytm Voronoi w celu podzielenia przestrzeni na obszary cyrkulacji i aktywności.
Ta interaktywna aplikacja pozwoliła na publiczny proces konsultacji, który odbył się w Mula w grudniu 2009 r., I dała obywatelom możliwość aktywnego udziału w procesie projektowania, proponując własne pomysły na projekt.
Każda z propozycji użytkownika będzie odzwierciedleniem indywidualnego postrzegania przestrzeni i osobistego podejścia do nowego projektu.
Dzięki uprzejmości ECS Studio Schemat został zaprojektowany jako samowystarczalna, neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla przestrzeń.
Seria centrów klimatyzacyjnych będzie rozproszona po placu, wyposażonym w ogniwa fotowoltaiczne, systemy oświetleniowe i przeciwmgielne, które obniżą temperaturę kwadratu w lecie, jednocześnie produkując całą energię potrzebną do normalnego funkcjonowania przestrzeni, będąc przy w tym samym czasie fizyczne przypomnienie ciągłego kompromisu z otoczeniem.
Efekty ekologiczne
[podobne: projekt domu ramzes, zapalenie sadzy w kominie, castorama radom ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama radom projekt domu ramzes zapalenie sadzy w kominie