Nowoczesna architektura : Centrum Badań Morskich w Bali / Solus 4

Tangram 3DS LLC Solus 4, pracownia architektoniczna z siedzibą w Kittery, Maine, podzieliła się z nami swoją propozycją Międzynarodowego Konkursu Projektów dla Centrum Badań Morskich na Bali w Indonezji.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Ostatni międzynarodowy konkurs na projekt morskiego ośrodka badawczego na Bali w Indonezji dał firmie Solus4 możliwość studiowania i architektonicznej interpretacji struktury fal tsunami.
Konkurs miał na celu zaspokojenie potrzeby badań nad tsunami i przygotowań w odpowiedzi na dewastację wywołaną trzęsieniem ziemi i tsunami w 2004 roku.
Ośrodek badań morskich o powierzchni 2500 metrów kwadratowych znajduje się 150 metrów od brzegu od plaży Kuta.
Jest to imponująca, płynna struktura, która płynnie dopasowuje się do naturalnego środowiska wodnego i umożliwia zwiedzającym i naukowcom bezpośrednie połączenie wizualne z powierzchnią zewnętrzną.
Program składający się z laboratoriów badawczych, sypialni dla naukowców, basenu z wodą morską, biblioteki ogrodowej z wodą i audytorium byłby rozprowadzany pod i nad powierzchnią morza.
.
Tangram 3DS LLC Zespół projektowy solus4 starał się zrozumieć dynamikę fal i wynikające z nich wzorce sił fal generowane jako fale tsunami są tworzone i emitowane z epicentrum.
Siły fal, po przetłumaczeniu na liniowe wzory, informują o kształtach, które są zintegrowane z formą budynku i skutkują wzorami, które wydają się rodzić z morza.
Formularze budowlane są następnie wykorzystywane do reagowania na wymagania programowe obiektu zarówno dla naukowców pokładowych, jak i zainteresowanych osób odwiedzających.
.
Tangram 3DS LLC Zgodnie z naturą uniwersalnego oceanu, projekt ma być całkowicie energooszczędny.
Duże panele na bazie szkła tworzą skórę.
zarówno przezroczyste i nieprzezroczyste, jak i osadzone ogniwa PV.
Położenie blisko brzegu pozwala generatorom pływowym / prądowym spełnić wymagania energetyczne.
Systemy zbierania wody deszczowej i systemy przetwarzania wody morskiej spełniają wymagania dotyczące wody do picia.
Głębsza źródłowa woda morska krąży w skórze w celu chłodzenia radiacyjnego i regulacji temperatury całego kształtu antropomorficznego.
.
Tangram 3DS LLC Unikalne kształty i wymagania programowe będą służyć jako ikona nauki i turystyki w tej lokalizacji.
[patrz też: bronowice residence forum, castorama radom, blaty kuchenne castorama ]

Powiązane tematy z artykułem: blaty kuchenne castorama bronowice residence forum castorama radom