Kącik architekta – Çanakkale Municipality Green Centrum Kultury i Gminy Wejście do konkursu / Onat Öktem i Ziya Imren

Dzięki uprzejmości Onat Öktem i Ziya Imren Projekt Onat Öktem i Ziya Imren, propozycja dla Çanakkale Municipality.
Green.
Budynek Centrum Kultury i Gminy, który zdobył wyróżnienie, ma na celu stworzenie nowego punktu skupienia zlokalizowanego na skrzyżowaniu dwóch ruchliwych osi pieszych i pojazdów, co wzmacnia tożsamość miejską.
Celem projektu jest stworzenie przestrzeni do dzielenia się / łączenia w sieci, która będzie wspierać codzienne życie mieszkańców miast, z działaniami społecznymi i kulturalnymi / obiektami / zastosowaniami, oraz przestrzenią miejską skoncentrowaną na człowieku, która również szanuje wartości środowiskowe.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Otwarte i półotwarte przestrzenie umożliwiające przejście pieszych do publicznego placu są zaprojektowane jako sekwencja przestrzeni rekreacyjnych w obrębie tkanki miejskiej.
Chociaż takie podejście przyczynia się do integracji krajobrazu miejskiego z przestrzenią publiczną, zielone platformy utworzone na różnych poziomach umożliwiają fizyczną ciągłość otaczających otwartych, zielonych przestrzeni.
Otwarte i półotwarte przestrzenie oraz zielone platformy zaprojektowane są tak, aby goście i mieszkańcy miast mogli się oddalić i odetchnąć od ruchliwego miejskiego życia.
W tym sensie przestrzenie te są uzupełniane elementami krajobrazu, takimi jak woda, zieleń i siedzenia.
Dzięki uprzejmości Onat Öktem i Ziya Imren, w celu zaoferowania przestrzeni wymiany / tworzenia sieci, która pozwala na nowe doświadczenia społeczne, projekt przyjął podejście urbanistyczne, które zwiększa wykorzystanie przestrzeni społecznych w programie, takich jak kawiarnie, galerie sztuki, dzieci.
s klub i sale wielofunkcyjne.
W tym sensie, zamiast zamkniętej przestrzeni, różnorodne przestrzenie działania są zaprojektowane do użytku publicznego, dzięki czemu budowa gminy i centrum kultury jest łatwo dostępna, gdzie zachodzą interakcje społeczne między wszystkimi mieszkańcami miast.
Dzięki uprzejmości Onat Öktem i Ziya Imren Przestrzeń publiczna ma być centralnym punktem orientacyjnym dla życia społecznego mieszkańców miast.
W tym kontekście, podczas gdy masa fizyczna wieży na placu miejskim wspiera najwyższą jakość na skalę miejską; Biblioteka, kawiarnia i biblioteka medialna w wieży, która jest dostępna do użytku publicznego przez cały dzień, czyni ją także punktem centralnym społecznym i kulturalnym.
Dzięki uprzejmości Onat Öktem i Ziya Imren Budynek gminy i przestrzeń publiczna z zapleczem społeczno-kulturalnym zostały zaprojektowane w ramach projektu Green Building , podkreślającego zasady zrównoważonego rozwoju.
Turbina wiatrowa na wieży wytwarzającej energię elektryczną, jednostka zbierająca wodę spełniająca zapotrzebowanie na wodę dla publicznych basenów, panele fotowoltaiczne i termiczne na elewacjach zapewniających energię świetlną i cieplną, zielone dachy i dziedzińce, wszystkie przyczyniają się do zrównoważonej jakości placu i budynek.
Plan terenu Dzisiejsze zielone rozwiązania architektoniczne stają się coraz powszechniejsze, zapewniając wizualną estetykę tkanin miejskich, a także przyczyniając się do ochrony środowiska w wielu aspektach, takich jak gromadzenie wody deszczowej, redukcja hałasu i redukcja strat ciepła.
Zielony budynek.
zaprojektowane dla Çanakkale podkreślają dwa główne systemy między innymi dla zrównoważonego użytkowania; zielony system dziedzińców i zielone dachy.
plan 01 Zielony plan dziedzińców 02 System dziedzińca szczególnie podkreślony w układzie architektonicznym gminy i centrum kulturalnym, nie tylko tworzy przestrzenie społecznościowe, ale także jest centralnym punktem, w którym spotykają się tereny zielone.
Specjalna mieszanka nasion trawy jest wybrana do tych przestrzeni, która wymaga niskiej wody i może rosnąć w cieniu.
Dziedzińce będą nawadniane oczyszczoną wodą deszczową dzięki wysokowydajnemu systemowi nawadniania kroplowego.
Co do wyboru drzew,.
Betula alba.
co wymaga mniejszej ilości wody, tworzy cień latem i nie blokuje światła słonecznego w zimie.
Plan dachów na dachu 03 Zielone dachy są drugim głównym systemem stosowanym w ekologicznym projekcie budynku.
Systemy zielonych dachów mają być wykorzystywane jako ogrody tematyczne dla gminy i centrum kulturalnego.
Będąc istotną częścią ekologicznego systemu projektowania, dachy te mogą pomieścić do 90% wody deszczowej z powodu zarządzania wodą burzową.
Tak więc, podczas wykorzystywania zebranej wody do nawadniania, odgrywają ważną rolę w zapobieganiu powodziom.
Zielone dachy są również preferowane ze względu na ich wkład w izolację budynku.
Plantacja na dachach działa jak filtr, poprawiając jakość powietrza i wody.
Zielone dachy są również wybierane, ponieważ pomagają obniżyć miejską temperaturę powietrza i zwalczają efekt wyspy ciepła w środowisku miejskim.
Wymaganie mniejszej ilości wody i troski jest ważnym kryterium dla plantacji tych pomieszczeń.
W tym względzie preferowane są samonaprowadzające się roślinki, które mogą się dostosować do 40 cm grubości gleby na dachu, takie jak: sedum hispancum, sedum sarmentosum, sedum spurium i sedum palmer
[hasła pokrewne: polecenie przelewu druk, obraz matki boskiej częstochowskiej sklep, projekt domu ramzes ]

Powiązane tematy z artykułem: obraz matki boskiej częstochowskiej sklep polecenie przelewu druk projekt domu ramzes