Budownictwo i architektura : Centralna Biblioteka Helsińska Zgłoszenie konkursu / FIRMA ad + Architektura OKB

Dzięki uprzejmości FIRM ad + Architektura OKB Centralna Biblioteka w Helsinkach, zaprojektowana przez FIRM ad i OKB Architecture, to centrum wiedzy, w którym spotykają się różni ludzie, społeczności i okręgi wyborcze.
Poprzez swoją koncepcję Geologii Informacji , ich projekt wyraża, jak gdyby biblioteki były jak skały osadowe, w których warstwy wiedzy gromadziły się w czasie, biblioteki XXI wieku są jak skała magmowa, w której różne media wiedzy i uczenia się łączą się w ziarnista heterogeniczna całość.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Biblioteka nie jest już tylko repozytorium książek i miejscem do czytania, stała się miejscem wymiany wiedzy, społeczności do gromadzenia się oraz do dzielenia się pomysłami i doświadczeniami.
Fakt ten widoczny jest w programie konkursowym.
Z 10 000 mkw.
Netto tylko 25% przeznaczone jest na przechowywanie i czytanie książek.
Biblioteka Centralna Helsinek rozszerzyła się o miejsca występów, spotkań, produkcji i nauki.
Dzięki uprzejmości FIRM ad + OKB Architektura Podstawowe znaczenie ma to, aby architektura tej biblioteki była wyrazem tego tematu.
Wielu.
razem, aby stworzyć nową, dynamiczną całość.
Biblioteka ma trzy podstawowe funkcje: kolekcję biblioteki, miejsca na wydarzenia i.
Naukę i działanie.
spacje.
Każda podstawowa przestrzeń daje pewną autonomię w całej organizacji, aby uwzględnić wymagania funkcjonalne programu.
Pozostałe atrium o kształcie dwunastościanu tworzą pionowe hole, które służą zarówno jako fizyczne, jak i wizualne kanały dla ludzi, światła i powietrza.
Dzięki uprzejmości FIRM ad + OKB Architecture Trójwymiarowe agregaty dwunastościanu pozwalające na formalne zróżnicowanie i standaryzację jego strukturalnych i elewacyjnych elementów, które mogą pośredniczyć w warunkach środowiskowych poprzez orientację.
Projekt wykorzystuje fasety do tworzenia obszarów cieniujących na letnie słońce, umożliwiając jednocześnie dostęp do słabego słońca zimowego.
Ograniczenia wysokości nadają twarzom projektu kontrastujące postacie.
Na wschodzie jest wysoka i gładka.
Zachodnia elewacja schodzi i faluje, aby zająć się krajobrazem.
Wcięcia służą jako wejścia.
Dzięki uprzejmości FIRM ad + OKB Architecture Architekci: FIRM ad + OKB Architektura Lokalizacja: Helsinki, Finlandia Zespół projektowy: James Khamsi i Jason Kerwin Poseł: GLUMAC (Jacob Chan) z Mott MacDonald (Mark Facer i Clive Atkinson) Sustainability: GLUMAC (Craig Briscoe ) Strukturalne: RSE Associates (Tin Chu Wong & Greg Mercurio)
[więcej w: kauczuk butylowy, olx szamotuły, forum bronowice residence ]

Powiązane tematy z artykułem: forum bronowice residence kauczuk butylowy olx szamotuły