Architektura i nowoczesne budownictwo – Nowe targi Parc Luxembourg i dworzec kolejowy Luxembourg-Kirchberg / Knippers Helbig Engineering + Pohl Architekten + Steinmetz De Meyer Architekt

Dzięki uprzejmości Knippers Helbig Trio KNIPPERS HELBIG Advanced Engineering, POHL Architekten Stadtplaner i STEINMETZDEMEYER Architects otrzymało I nagrodę za swoją propozycję międzynarodowego konkursu architektonicznego na nowy budynek Targów w Luksemburgu i dworca kolejowego w Luksemburgu-Kirchberg.
Dodatkowe zdjęcia, krótki opis konkursu i opis architektów po przerwie.
Tematem konkursu było zaproponowanie projektów zrównoważonej przebudowy terenów wystawowych z centralnym węzłem transportu publicznego w regionie Luksemburg-Kirchberg.
Dzięki uprzejmości firmy Knippers Helbig Projekt koncentruje się na nowej konstrukcji wielofunkcyjnej hali wystawienniczej, budynkach administracyjnych, wielofunkcyjnych i kongresowych oraz aranżacji hotelu na terenie wystawowym.
Infrastruktura zapewniająca oszczędne zaopatrzenie i gospodarowanie odpadami, aranżacja parkingu dla centrum wystawienniczego i parkingi motywacyjne były częścią wymagań dotyczących koncepcji przebudowy.
Dodatkowymi wymaganiami były propozycje budowy nowej stacji kolejowej w Luksemburgu-Kirchberg z peryferyjną stacją, terminalem autobusowym i przystankiem tramwajowym.
Rozsądna integracja nowej struktury wystawienniczej i dworca kolejowego z planem zagospodarowania przestrzennego miasta Kirchberg była nieunikniona, aby zapewnić zrównoważony rozwój tego obszaru.
Dzięki uprzejmości Knippers Helbig Jury jednogłośnie nominowało zespół projektowy POHL Architekten Stadtplaner, Jena ze STEINMETZDEMEYER Architekci, Urbanistes, Luksemburg we współpracy z KNIPPERS HELBIG Advanced Engineering, Stuttgart i HAUSLADEN Ingenieure, Monachium, BARTENBACH Lichtlabor, Austria i AREAL Landschaftsplanung, Luksemburg za pierwsze nagrodę i zasugerował zespół do realizacji projektu.
Włączenie terenów wystawienniczych do miejskiego kontekstu pozwala firmie targowej po raz pierwszy sprostać standardowi parku targowego.
Z punktu widzenia inicjatora funkcjonalność projektu jest wzorcowa i pozwala na organizację dużych powiązanych ze sobą targów, a także organizację kilku niezależnych, a jednocześnie indywidualnie dających się przyporządkować, średnich i małych wydarzeń.
Nowe tereny wystawiennicze zajmą powierzchnię użytkową netto 46 000 m2.
Dzięki uprzejmości Knippers Helbig Konieczna infrastruktura została zaplanowana, aby była skonsolidowana ekonomicznie i łatwa do znalezienia.
Konstrukcja wolumenów budynków składa się w kompaktowym rozmiarze.
Wydajność inteligentnie zaprojektowanej konstrukcji nośnej jest postrzegana jako szczególnie godna uwagi.
Umożliwia wymagane duże przęsła pozbawionych kolumn hal wystawowych i zapewnia siatkę do montażu wszechstronnych budynków w halach.
Motyw konkursowy, projektując centrum wystawiennicze Solar-Plus, wyewoluował z geometrii budynku i profilu użytkowania, aby ustanowić trendowy przykład zrównoważonego budownictwa.
Według obliczeń hala wystawowa może utrzymać swój bilans energetyczny, pomijając wykorzystanie paliw kopalnych.
I dlatego nie obciąża środowiska.
Kolejnym punktem projektu było rozległe naturalne oświetlenie i instalacja systemów fotowoltaicznych na złożonych dachach, które zostały zoptymalizowane na podstawie obliczeń energetycznych.
W rezultacie koszty operacyjne mogą zostać znacznie zmniejszone.
Dzięki uprzejmości Knippers Helbig Dzięki szczegółowej dokumentacji projektowej i planistycznej można było wkrótce rozpocząć realizację.
Luksemburg będzie właścicielem wyjątkowego na całym świecie centrum wystawienniczego Solar-Plus, a tym samym zdobędzie kolejne referencje ekonomiczne.
Dzięki uprzejmości Knippers Helbig
[hasła pokrewne: blaty kuchenne castorama, projekt domu ramzes, castorama karnisze ]

Powiązane tematy z artykułem: blaty kuchenne castorama castorama karnisze projekt domu ramzes