Architektura 21szego wieku : Synapsiedlung / Lapo Ruffi, Vanessa Giandonati, Antonio Monaci, Lorenzo Santini

Dzięki uprzejmości LRA Lapo Ruffi, Vanessy Giandonati, Antonio Monaci, Lorenzo Santiniego podzieliliśmy się z nami zwycięskim projektem na Europan 10, którego celem było stworzenie atrakcyjnej gęstości i centralnego miejsca w mieście, integrując się z otaczającym krajobrazem miasta Montreux w Szwajcarii.
Udało im się stworzyć niezakłócony, miejski wzór z wielofunkcyjnymi środowiskami, które odrywają się od zasad projektowania urbanistycznego XX wieku.
Europan to odbywający się co dwa lata konkurs dla młodych wschodzących architektów, którzy poszukują innowacyjnych rozwiązań mieszkaniowych w całej Europie.
Poprzez uwzględnienie zmiennych społecznych i ekonomicznych dla wyznaczonego miasta, ich projekty stają się bardziej holistycznym doświadczeniem architektonicznym.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Cel nowego atrakcyjnego zagęszczenia w obszarze mieszkalnym Montreux i możliwość budowania centralności miejskiej stanowią wytyczne tego projektu, a jednocześnie określają jego kluczowe punkty: pochodzenie systemu struktur zdolnych do dialogu między sobą, jednocześnie przenikając do krajobraz.
Są siecią połączeń, takich jak transpozycja, o włóknach gęstszych niż historycznych ścieżek.
Stają się siecią przepływów i tworzeniem rozproszonego systemu publicznych przestrzeni wspólnych między rezydencjami, systemem połączeń i terytorium.
Dzięki uprzejmości LRA w związku z debatą na temat szansy na uzasadnioną gęstość miejską, w opozycji do.
XX wieku.
system planowania, nowe budynki projektują układ urbanistyczny wzdłuż linii tkackich.
Są jak synapsy życia, gdzie termin synapsa powraca do pierwotnego znaczenia z greckiego (syn.
ptein), złożony z .
(z I (dotyk) lub lepiej.
połączyć .: ciągła komunikacja między częściami tego samego systemu.
Projekt tego fragmentu miasta, w odniesieniu do realiów wsi (Chailly i Clarens przede wszystkim) został opracowany przez genezę 25 zielonych komórek, takich jak wielość wspólnych elementów, które są pustymi obszarami między strukturami: jak splajny wyposażone jako place zabaw z placami do gry w pétanque jako tereny socjalizacyjne, place handlowe i tereny zieleni społecznej.
Te miejskie miejsca mają za zadanie odtworzyć koncepcję dróg i placów publicznych w celu ponownego zaprezentowania się mieszkańcowi, który staje się pierwszym aktorem na scenie społecznej miasta.
Dzięki uprzejmości LRA Jedenaście budynków mieszkalnych, architektury trójpodziału formy, postać z trzema twarzami.
w miejscu, są zrównoważone na wspólnym parterze, z zajęciami służącymi rezydencjom i sąsiedztwu.
Wielość typologii (trwałe życie, ekonomiczne życie, chronione życie, tymczasowe życie) pozwala na osiągnięcie tej elastyczności i społecznej mieszanki niezbędnej do nowej wizji życia, w której unika się ryzyka niemego agregatu.
Dzięki uprzejmości LRA Architekt: Lapo Ruffi, Vanessa Giandonati, Antonio Monaci, Lorenzo Santini Współpracownicy: Benedetta Agostini, Francesca Nesi, Ilaria Rauty Lokalizacja: Montreux, Szwajcaria Nazwa projektu: Synapsiedlung Wynik: pierwsza nagroda Rok: 2009 Nazwa konkurencji: Europan 10 Wymyślanie miejskości: regeneracja, rewitalizacja, kolonizacja Organizacja promocyjna: Europan europe Klient: Gmina Montreux (CH) Obszar działania: 25,566 mq
[więcej w: castorama kraków godziny otwarcia, olx szamotuły, bronowice residence forum ]

Powiązane tematy z artykułem: bronowice residence forum castorama kraków godziny otwarcia olx szamotuły