Architektura 21szego wieku : Fotografowie AD: Joao Morgado

Call Center w Santo Tirso / Aires Mateus W dziale AD Autorzy prezentujemy teraz portugalskiego fotografa Joao Morgado.
Urodził się w 1985 roku.
Przez ostatnie 4 lata pracował fotograficznie w Portugalii, Hiszpanii, Holandii i we Włoszech.
1.
Kiedy i jak zacząłeś fotografować architekturę.
Zawsze miałem pasję do fotografii, ale stała się bardziej intensywna podczas studiów w architekturze.
Przez ten czas odwiedzałem wiele budynków i spędziłem kilka godzin dziennie w bibliotekach absorbujących architekturę i jakoś ominąłem coś ze zdjęć budynków, które odwiedziłem wcześniej.
Od tego czasu stawałem się coraz bardziej zainteresowany nie tylko moim własnym punktem widzenia, ale przede wszystkim w prawdzie architektury.
Kilka miesięcy później miałem zaproszenie od redaktora, aby sfotografować budynki trzech szacownych portugalskich architektów za publikację roczników: Aires Mateus, Promontorio i Menos é Mais.
Dostałem kilka innych zadań od: Aires Mateus, Bak Gordona i Gonçalo Byrne a i zaczynam przyciągać uwagę czasopism takich jak Domus, OnDiseno, Frame, A + T i wiele innych.
Dom w Pousos, Leiria / Bak Gordon Od tego czasu, nawet jeśli nieświadomie, zacząłem podążać moją ścieżką jako fotograf architektoniczny.
2.
Czy jesteś architektem.
Estoril Sol Residence / Gonçalo Byrne Arquitectos Studiowałem architekturę na ISCTE w Lizbonie i było to ważne tło, aby zostać fotografem architektury, ponieważ miałem okazję uczestniczyć w kilku warsztatach w Szwajcarii, Włoszech i Niemczech oraz współpracowałem z biurami architektonicznymi w Holandii.
Interesujące jest to, że większość fotografów architektonicznych to także architekci i jak wpływają one na sposób, w jaki patrzymy na architekturę.
3.
Dlaczego lubisz fotografować architekturę.
Cmentarz w Boliqueime / Luis M.
Guerreiro Fotografia uzupełnia moją pasję do architektury i jako fotograf architektury mogę cieszyć się najlepszym z dwóch światów.
4.
Ulubiony architekt.
Stacja szybkiej kolei Li-ge-Guillemins / Santiago Calatrava Szpital CUF w Oporto / Manuel Ventura e Associados To trudne pytanie, ponieważ jest wielu architektów, którzy wpłynęli na mój sposób myślenia i rozumienia architektury.
Jednym z nich jest Luis Barragan i oczywiście Mies van der Rohe.
5.
Ulubiony budynek.
Naprawdę nie mam ulubionego.
6.
Jak pracujesz.
Prada Store w Lizbonie / Baciocchi and Associati Większość czasu pracuję bezpośrednio w biurach.
Jednym z najważniejszych momentów jest rozmowa z architektami; zrozumienie jego pomysłów, koncepcji i analizowanie sposobu, w jaki komunikuje, jest częścią procesu, który pomoże mi zrozumieć projekt.
Ostatnim krokiem jest zawsze reinterpretacja intencji i obrazów, które stworzyłem podczas tej rozmowy i które pomogą mi stworzyć interakcję z budynkiem i jego otoczeniem.
Czasami sytuacja budowlana może naprawdę wyprzedzić wszystkie twoje pomysły, tworząc równoległy wynalazek, który prowadzi do ostatecznych obrazów.
Zacząłem pracować jako fotograf architektury w 2008 r.
I nadal używam workflow.
7.- Jakiego rodzaju sprzętu i oprogramowania używasz.
Hotel Zenden, Maastricht / Wiel Arets Architects Ansel Adams powiedział kiedyś, że najważniejszym składnikiem aparatu jest dwanaście cali za nim ..
Lizbona Architektura Trienalle 2010 / Sofia Saraiva, Ana Miguel i Pedro Rogado
[przypisy: castorama karnisze, dom ramzes, projekt domu ramzes ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama karnisze dom ramzes projekt domu ramzes